Elsősorban a facebook profil, nézd meg valós személy-e, keress rá más platformon, győződj meg arról, hogy akivel te beszélsz az nem egy kamuprofil.
Kérd el a steam profilját és nézd meg mennyire felépitett az,mennyi cseréje van, hány éve létezik az a steam profil, mennyi barátja van és mekkora az inventoryjának az értéke. Általában 4 5 ezer eurótól már megbizhatóak a személyek.
Láttam olyat, hogy valaki a bankszámláját mutogatta, személyi igazolványt küld, lakcimet stb, ez mind szép és jó de lehet hogy full kamu. Viszont egy valós profil is ugyanúgy átverhet, vannak olyan személyek akiknek teljesen mindegy a becsületük. Erre csak azt tudom mondani ne egy Lakatos Brendonnal akarj kereskedni.
Paypalos utalást minden esetben kerüld, a paypal amúgy is drága és visszahúzható a pénz. Akinek csak paypalja van és máshogy nem tud fizetni azt hanyagolni kell mivel sosem lehet kideriteni, hogy kié az adott paypal fiók.
Gyakori szokás a csalóknál, hogy meglehetősen drágán vennék meg a dolgaid vagy nagyon olcsón akár fél árban adnának el neked, ne dőlj be az ilyeneknek. Ami túl szép, hogy igaz legyen az nem igaz.
Kereskedj megbizható kereskedőkkel, nemhiába vannak erre a megfelelő személyek akik évekig épitgetik az inventoryjukat és skineket halmoznak fel. Lehet hogy buksz 5-10%ot/trade de ha bescammelnek mindened elbukod.
Amennyiben mindenféleképpen más személlyel akarsz kereskedni használj egy közvetitőt (middlemant), természetesen egy olyan személyt kérj meg aki megbizható.
Bárkinek bármilyen kérdése van fordúljon hozzám bizalommal. Remélem tudtam segiteni és ezáltal sokan el fogják kerülni azt, hogy bescammeljék őket.
Mi az az API scam és hogyan kerülheted el?
Rengeteg nagyobb inventory-val rendelkező embert is ért már hasonló balszerencsés eset, de mindenekelőtt fontos tisztázni azt, hogy ez a fajta átverés nem válogat. Legyen 10 vagy akár 10.000 euró értékű fiókod, ugyanúgy áldozatául eshetsz a scammereknek, ezért is fontos, hogy tisztában legyetek magával az átveréssel.
API scam oldalakról általános tudnivalók
Elsősorban mindig jelentkezzetek be a saját webböngészőtökből (Google Chrome, Mozilla, Opera..stb.) a Steam-en.
Amennyiben ezek után is kéri valamelyik oldal a böngészőből a Steam-es bejelentkezésedet (Írd be a jelszavadat vagy olvasd be a QR kódot), akkor egy scam oldalra próbálsz belépni. Így szeretnék a scammerek megtudni a jelszavadat és a felhasználó nevedet és ezután ellopni az API key-edet.
Amennyiben mégis egy third-party (nem a Steam tulajdonában álló) oldalra szeretnél belépni, először jelentkezz be a webböngésződből a Steam fiókodra. Ezután, ha megpróbálsz bejelentkezni a third-party oldalra akkor nem fog jelszót és felhasználó nevet kérni, hanem csak egy zöld „Sign In” (Bejelentkezés) gomb fog várni.
Ha nagyon biztosra akarsz menni és egy másik fiókodra akarsz küldeni valami értékesebb skin-t, akkor kérj cserébe vissza egy pár centes itemet/skint. Ezután felugrik a telefonodra a visszaigazolás iránti kérelem és itt jön egy nagyon fontos mozzanat, mert meg kell bizonyosodnod arról, hogy tényleg jó helyre küldöd-e át a dolgokat.
Mindig ellenőrizd, hogy van-e API key beállítva azon a fiókon amire akarsz átküldeni értékesebb dolgokat.
Kapott Badge a másik fiókon.
Steam profilod szintje. (Steam level)
A másik fiók képe alatt az, hogy ismerősök vagytok-e. (egy fehér ember ikon)
A pár centes item a másik fiókról benne van-e a trade-ben. (Az API scam fiókok nem rendelkeznek ilyen itemekkel feltehetőleg, tehát nem szerepelne a tradeben az amit amúgy te beraktál, legyen az skin vagy egy semmitmondó graffiti).